می‌توانید تجسم کنید فیس‌بوک چقدر بازدیدکننده دارد؟

2495-how-many-visitors-facebook-website-gets

اگر علاقه‌مند هستید بدانید هر وب‌سایتی چقدر بازدیدکننده به خود جلب می‌کند می‌توانید به سایت‌های مختلفی که تعداد بازدیدکنندگان یک وب‌سایت را برآورد می‌کنند سر بزنید اما این رقم چقدر بزرگ است؟ برای تجسم میزان بزرگی یک رقم، باید آن را با چیزهایی که می‌شناسیم و در واقعیت برای ما ملموس هستند مقایسه کنیم تا تقریب خوبی از بزرگی آن به دست بیاوریم. سؤال‌های زیر می‌توانند به ما در تجسم تعداد بازدیدکنندگان یک سایت کمک کنند:

 • اگر هر وب‌سایت را یک کشور حساب می‌کردیم و بازدیدکنندگان روزانه وب‌سایت را جمعیت آن کشور فرض می‌کردیم، چندمین کشور بزرگ دنیا می‌شد؟ از چه کشوری بزرگ‌تر و از چه کشوری کوچک‌تر می‌شد؟
 • اگر بازدیدکنندگان روزانه این سایت کنار هم می‌نشستند چند تا استادیوم پر می‌شد؟
 • اگر این افراد یک زنجیره انسانی درست می‌کنند، طول آن چند کیلومتر می‌شد؟

اینها آماری هستند که می‌توانید با مراجعه به سایت visualizetraffic در مورد هر سایت دلخواهی به دست آورید. در اینجا دو سایت و یک وبلاگ را به عنوان مثال با وبلاگ خودم مقایسه می‌کنم:

1- فیس‌بوک:

این شبکه اجتماعی با 172 میلیون بازدیدکننده در روز، اگر یک کشور بود ششمین کشور پرجمعیت دنیا می‌شد و جمعیتی بیشتر از پاکستان و کمتر از برزیل داشت. اگر همه این افراد می‌خواستند بازی استقلال-پرسپولیس را در استادیوم 100 هزار نفری آزادی تماشا کنند، باید 1729 بار بازی را به خاطر آنها تکرار می‌کردیم. اگر فیس‌بوک یک کشور مهاجرپذیر بود، 27% مردم آن مهاجران آمریکایی، 6% هندی، 4% آلمانی و … بودند.

2- بالاترین:

این لینک‌دونی با 150 هزار بازدیدکننده در روز، اگر یک کشور بود 184مین کشور پرجمعیت دنیا می‌شد و جمعیتی بیشتر از میکرونزی و کمتر از سائوتومه و پرنسیب داشت. اگر همه این افراد می‌خواستند برای دیدن بازی بیایند، استادیوم 100 هزار نفری آزادی پر می‌شد و همین‌قدر تماشاگر هم پشت درهای بسته استادیوم می‌ماندند. اگر بالاترین یک کشور مهاجرپذیر بود، 27% مردم آن مهاجران آمریکایی (البته از نوع ایرانی‌الاصل)، 14% ایرانی و … بودند.

3- یک‌پزشک:

این وبلاگ پرطرفدار فارسی‌زبان با 38 هزار بازدیدکننده در روز، اگر یک کشور بود 206مین کشور پرجمعیت دنیا می‌شد و جمعیتی بیشتر از لیختن‌اشتاین و کمتر از جزایر فارو داشت. اگر همه این افراد می‌خواستند برای دیدن یک بازی به مجموعه سرپوشیده 10 هزارنفری آزادی بروند، مجموعه کامل پر می‌شد و سه برابر آن هم پشت درهای بسته می‌ماندند. اگر یک‌پزشک یک کشور مهاجرپذیر بود، 90% مردم آن مهاجران ایرانی، 3% آمریکایی و … بودند.

4- تفریح‌وار:

وبلاگ تفریح‌وار با 4500 بازدیدکننده در روز، اگر یک کشور بود 218مین کشور پرجمعیت دنیا می‌شد و جمعیتی حدود جزایر فالکلند داشت. اگر تفریح‌وار یک کشور مهاجرپذیر بود، 76% مردم آن مهاجران ایرانی و بقیه از سایر ملیت‌ها بودند.اگر همه این افراد می‌خواستند با هواپیما برای دیدن خانه پدری نویسنده به شیراز بروند، 45 تا هواپیمای فوکر برای بردنشان به شیراز نیاز بود و تازه وقتی دم در خانه می‌رسیدند (اگر می‌رسیدند)، یک صف 5 کیلومتری درست می‌شد :) اگر شما هم با خواندن این مطلب و بقیه مطالب مفید و کاربردی تفریح‌وار علاقه‌مند شده‌اید که به کشور تفریح‌وار مهاجرت کنید، می‌توانید از این کانال‌ها برای اقدام به مهاجرت استفاده نمایید:

emailrssfacebookbuzztwitterfriendfeeddeliciouswordpress

ضمناً شما هم می‌توانید به سایت visualizetraffic مراجعه کرده و آمار وبلاگ یا سایت خودتان را در بیاورید. اگر آمار جالبی بود و اگر دوست داشتید می‌توانید در قسمت دیدگاه‌ها عنوان کنید تا بقیه خوانندگان تفریح‌وار هم مطلع شوند.

موضوع: کاربردهای گوناگون فناوری برچسب‌ها: , , , , , . علامت‌گذاري: پيوند جاودان. ارسال ديدگاه يا بازتاب: پيوند بازتاب.
 • مشترک شوید:

2 ديدگاه

 1. ارسال‌شده در تاريخ 2010/10/25 و ساعت 10:45 ب.ظ | پيوند جاودان

  دوست عزیز همون طور که میدونی تعداد بازدید صفحه با نفر فرق داره. تعداد نفرات بازدید کننده به مراتب کمتر از این حرفاست.البته اگه درست حدس زده باشم که شما بازدید صفحه رو در نظر گرفته اید
  موفق باشید

  • ارسال‌شده در تاريخ 2010/10/26 و ساعت 10:53 ق.ظ | پيوند جاودان

   سلام دوست خوب تفریح‌وار
   ممنون از نکته‌ای که تذکر دادین.
   حق با شماست. منظور تعداد بازدید بوده.
   اینجا ما فرض کردیم اگر سایت یک کشور باشه، تعداد بازدیدکننده‌های متوسط روزانه‌اش هم بشه جمعیتش. البته این فقط یه مقایسه‌س برای اینکه مقیاس بازدیدها دستمون بیاد.
   باز هم ممنون.
   موفق و مؤید باشید.

ارسال ديدگاه

ايميل شما هرگز منتشر نشده يا به ديگران داده نخواهد شد. قسمت‌هاي ضروري با علامت * مشخص شده‌اند

*
*

شما مي‌توانيد از اين كدهاي HTML استفاده كنيد: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 • مشترک شوید: