تصحیح خودکار غلطهای املایی رایج در زبان انگلیسی

392-universal-autocorrect-english-typos

نرم‌افزار Word و برخی نرم‌افزارهای دیگر می‌توانند غلطهای املایی ما را به ما خاطرنشان کنند اما اینکار یک مشکل اساسی دارد: فقط در محیط خود نرم‌افزار قابل استفاده است و نه در کل محیط کامپیوتری که در آن کار می‌کنیم. مثلاً هنگامی که در یک فایل متنی معمولی یا در مرورگر اینترنتی خود یا در نرم‌افزار پیام‌رسان خود در حال تایپ هستیم، کمکی به ما نمی‌کنند.

برنامه‌ی AutoCorrect که برنامه‌ای رایگان است و با استفاده از زبان اسکریپت‌نویسی بسیار قدرتمند AutoHotKey نوشته شده است، می‌تواند مشکل ما را حل کند. شما می‌توانید متن برنامه را از سایت اصلی دریافت کرده و خودتان آن را کامپایل کنید یا این نسخه‌ی اجرایی که من کامپایل کرده‌ام را دانلود نمایید.

این برنامه از فهرست غلطهای رایج املایی ویکی‌پدیا استفاده می‌کند. البته خود شما هم می‌توانید هنگامی که برنامه در حال اجراست، مواردی را که معمولاً غلط می‌نویسید با فشار دادن دکمه Win + H به این فهرست اضافه کنید. در پنجره‌ای که باز می‌شود، کلمه غلط در سمت چپ و حالت درست را در سمت راست باید وارد کنید (مطابق با مثالی که در این پنجره به شما ارائه می‌شود).

البته این نرم‌افزار فقط برای زبان انگلیسی کاربرد دارد و با زبان فارسی سازگار نیست. ضمناً نرم‌افزار دیگری در یک پست دیگر (نرم‌افزاری با قابلیت تکمیل خودکار جهت افزایش سرعت تایپ) به شما معرفی کردم که از آن نرم‌افزار هم می‌توان برای اینکار استفاده کرد و قابلیت فارسی هم دارد اما مشکل آن نداشتن فهرست اولیه‌ی غلطهاست و خودتان باید این فهرست را بسازید.

موضوع: یادگیری زبان انگلیسی برچسب‌ها: , , , , , , . علامت‌گذاري: پيوند جاودان. ارسال ديدگاه يا بازتاب: پيوند بازتاب.
 • مشترک شوید:

يك ديدگاه

 1. ندا
  ارسال‌شده در تاريخ 2010/12/23 و ساعت 6:47 ب.ظ | پيوند جاودان

  The user hosting this
  content is out of bandwidth.

  خواستیم بدانلودیم نشد پیغام فوق میده

ارسال ديدگاه

ايميل شما هرگز منتشر نشده يا به ديگران داده نخواهد شد. قسمت‌هاي ضروري با علامت * مشخص شده‌اند

*
*

شما مي‌توانيد از اين كدهاي HTML استفاده كنيد: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 • مشترک شوید: