جستجوی گوگل، منهای تبلیغات

حتماً شما هم هنگام جستجوی فارسی در موتور جستجوی گوگل، متوجه شده‌اید که بسیاری از نتایج جستجو غیرواقعی بوده و فقط تبلیغات هستند. قبلاً در دو مطلب «ابزار حذف سایت‌های اسپم فارسی از نتایج موتورهای جستجو» و «چگونه سایت‌های اسپم و تبلیغاتی را از نتایج جستجوی فارسی گوگل حذف کنیم؟» در این باره توضیح داده‌ام.

شما می‌توانید با استفاده از جعبه زیر که در واقع یک موتور جستجوی سفارشی گوگل است به جستجوی وب فارسی بدون ترس از تبلیغات مزاحم و بی‌محتوای اسپمرها بپردازید. این موتور جستجوی سفارشی، بیش از 200 سایت تبلیغاتی را از نتایج جستجوی فارسی گوگل حذف می‌کند. نحوه کارکرد این موتور جستجوی سفارشی را می‌توانید در دو مطلب بالا بخوانید.

من سعی می‌کنم هر روز که با سایت تبلیغاتی جدیدی مواجه می‌شوم، آن را به فهرست ممنوعه این موتور جستجو اضافه کنم اما اگر بعضی از آنها هنوز در جستجوی شما نمایش داده می‌شوند کافی است زیر همین صفحه عنوان نمایید تا به فهرست ممنوعه اضافه کنم.

ضمناً اگر ترجیح می‌دهید در این صفحه جستجو نکنید و ظاهر آشنای گوگل را ترجیح می‌دهید، می‌توانید به آدرس  این موتور در سایت گوگل (موتور جستجوی سفارشی بدون تبلیغات در گوگل) مراجعه کنید. همچنین برای اضافه کردن این موتور به صفحه شخصی خود در گوگل (igoogle) نیز از اینجا اقدام کنید. اگر هم وبلاگ یا سایتی دارید و تمایل دارید که این موتور جستجو را به عنوان یک ابزار در اختیار خوانندگان و بازدیدکنندگان خود قرار دهید، کد مربوطه را از اینجا بگیرید.

ضمناً (به نقل از دانوش عزیز در دیدگاه‌ها)، اگر از کاربران مرورگر فایرفاکس هستید، می‌توانید این موتور جستجوی سفارشی را به کادر جستجوی فایرفاکس اضافه کنید تا از همان فایرفاکس و بدون مراجعه به هیچ صفحه دیگری هم بتوانید جستجوی بدون تبلیغات را انجام دهید. برای این کار کافی است افزونه Add to Search bar را برای فایرفاکس نصب کنید و فایرفاکس را ببندید و مجدداً باز کنید. بسپس به صفحه موتور جستجوی سفارشی بدون تبلیغات در گوگل بروید و روی کادر جستجو در آن صفحه راست کلیک کرده و Add to search bar را انتخاب کنید. یک نام مرتبط برای آن انتخاب کنید و روی OK کلیک کنید. از این به بعد این جستجوی سفارشی به کادر جستجوی فایرفاکس شما اضافه می شود.

Loading

  • مشترک شوید: